Zuza&Aton&Apollo! Po wystawie :-)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 06, 2004 16:16

Mysza pisze:
Mysza pisze:To ja się może jeszcze zastanowię :twisted: :lol:

A Anton to jakie umaszczenie?

chyba już wiem ,
- beżowo-płowy (ABY p) - rozjaśniona odmiana sorrel; tułów jest matowobeżowy z kremowym tickingiem i jasnokremowym podszerstkiem; nos i poduszki różowe

Nie :) Aton to jest srebrzysty sorrel. Znaczy się ma biały podszerstek i czekoladowy thicking. Beżowo-płowy ma dużo jaśniejszy thicking. Jest taki w Polsce w hodowli Figuletta (www.figuletta.com).
A te koty to one wszytskie tak mają, jeżeli chodzi o charakter :twisted: Przed sprzedaniem hodowca powinien poprosić nabywcę o podpisanie się pod zdaniem "Kupuję wyżej wymienionego kota na własną odpowiedzialność" :twisted: :twisted: :twisted:

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Pon gru 06, 2004 16:22

A tak a propos odpowiedzialności .....
Mój TZ jak chce mnie przestraszyć bierze Atona na ręce i z obłędem w oczach syczy:
"Mam Atona i nie zawaham się go użyć !"
8O 8O 8O

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Pon gru 06, 2004 16:24

Aga1 pisze:A tak a propos odpowiedzialności .....
Mój TZ jak chce mnie przestraszyć bierze Atona na ręce i z obłędem w oczach syczy:
"Mam Atona i nie zawaham się go użyć !"
8O 8O 8O


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Agusia

 
Posty: 3615
Od: Czw wrz 16, 2004 10:17
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pon gru 06, 2004 16:45

heheheeee
ja to jeszcze moge Cypka kuprem do atakującego odwrócić i taką samą groźbę wypowiedzieć - bo jeżeli chodzi o używanie zębów i pazurów na ludzia to on zdecydowanie noga jest w tej dziedzinie (bogu dzieki) - ale strzyka piknie :)
czterej pancerni.... i piesy dwa :)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Gacusiowa

 
Posty: 5427
Od: Wto gru 09, 2003 12:22
Lokalizacja: Świebodzin, home sweet home <3

Post » Pon gru 06, 2004 16:56

Gacusiowa Mama pisze:heheheeee
ja to jeszcze moge Cypka kuprem do atakującego odwrócić i taką samą groźbę wypowiedzieć - bo jeżeli chodzi o używanie zębów i pazurów na ludzia to on zdecydowanie noga jest w tej dziedzinie (bogu dzieki) - ale strzyka piknie :)

:smiech3: :ryk:

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Pon gru 06, 2004 17:03

obejrzałam stronkęi utwierdzam się w przekoniu że z podstawowych umaszczeń jednak sorrel najbardziej mi się podoba...
co do srebrzystych to nie mam pojęcia bo ich nie wiedziałam wszystkich ;)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon gru 06, 2004 17:09

Mysza pisze:obejrzałam stronkęi utwierdzam się w przekoniu że z podstawowych umaszczeń jednak sorrel najbardziej mi się podoba...
co do srebrzystych to nie mam pojęcia bo ich nie wiedziałam wszystkich ;)

W hodowli Erta Alle (www.ertaalle.strefa.pl) jest srebrzysty dziko umaszczony (to jest tata Atona) a w hodowli Gekko (www.gekko.strefa.pl) jest kotka srebrzysta czarna.
Wszystkie cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudne :1luvu:

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Pon gru 06, 2004 17:11

na stronie Figuletty piszą że varianty nie powinny być dalej rozmanażane...? :roll:
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon gru 06, 2004 17:36

no chyba ze z Somali....
czterej pancerni.... i piesy dwa :)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Gacusiowa

 
Posty: 5427
Od: Wto gru 09, 2003 12:22
Lokalizacja: Świebodzin, home sweet home <3

Post » Pon gru 06, 2004 17:38

Gacusiowa Mama pisze:no chyba ze z Somali....

aa no tak :oops: Pisali że z ABY nie
I ściągnęli te swoje koty z innych państw więc trochę nowej krwi do poslki przybyło :)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pon gru 06, 2004 17:46

Mysza pisze:na stronie Figuletty piszą że varianty nie powinny być dalej rozmanażane...? :roll:

Generalnie kojarzenia abisyńczyków (także variantów) i somalijczyków są dopuszczalne. Zarówno przez FIFe, jak i WCF. Ale .....
Włączenie variantów w hodowlę abisyńczyków może powodować, że urodzą się abisyńczyki z nieco dłuższym włosem, troszkę "cięższą" sylwetką itd, itp. Oczywiście wcale nie musi tak być. Widać to było bardzo dobrze po Atonie i jego bracie. Brat Atona miał od małego krótką sierść. U Atona jak był mały widać było ewidentnie pojedyńcze dłuższe włoski (mama Atona jest variantem). Jak zobaczysz zdjęcia Atona jak przywieźliśmy go do domu to widać to bardzo wyraźnie. Teraz sierść Atona wygląda dużo lepiej, tzn. nie ma już tych dłuższych pojedynczych włosków. Tak jakby z tego "wyrósł" :)
I dlatego aby uniknąć takich wad varianty nie powinny być włączane do hodowli abisyńczyków.
Ale .... zawsze są wyjątki potwierdzające regułę :D Mam kontakt z hodowczynią, od której kupiłam Atona i przysyła mi czasem zdjęcia jego brata. Obaj są bardzo pięknymi kotami. Zresztą niedługo zaczniemy się z Atonem wystawiac i wtedy się okaże :D
A co do samych variantów: są to bardzo piękne koty. Wystarczy popatrzeć na Cypka Gacusiowej Mamy. Jego osiągnięcia wystawowe rzucają na kolana ! Cuuuuuudny jest poprostu :1luvu:

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Pon gru 06, 2004 17:57

:oops:
dzieki Aga1 :)
no ja mam nadzieję że się w końcu na jakiejś wystawie spotkamy....
czterej pancerni.... i piesy dwa :)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Gacusiowa

 
Posty: 5427
Od: Wto gru 09, 2003 12:22
Lokalizacja: Świebodzin, home sweet home <3

Post » Pon gru 06, 2004 19:17

Dziewczyny, koty sa cudne, ale jak Wy je wystawicie. toc one klatke rozniosa i całą wystawę na drobny maczek :twisted:
Uwielbiam szaleństwo, ale mojego słodkiego, cięzkozbrojnego, niesmiałego i delikatnego, uwalającego sie jak ragdoll i zeroagresywnego Jasia tez uwielbiam, choc po ostatnich galopach nocnych z Wackiem, którego równiez uwielbiam, mój TZ robi taaakie miny :evil: i kaze im isc precz :twisted:
ObrazekAnda i koty Obrazek

Anda

 
Posty: 10081
Od: Pon lut 02, 2004 14:46
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon gru 06, 2004 21:48

Gacusiowa Mama pisze:
Iśka pisze:Dopiero się ocknęłam,że na forum jest abisyńczyk rodzynek, jedynaczek.To ja tu częściej teraz będę zaglądała.


EXCUSE ME, a Cypek to co? PIES?


Gacusiowa Mamusiu, ja jeszcze błądzę....A Twojego Cypka naprawdę widzę po raz pierwszy.
Obrazek
Cinia i Tycia

Iśka

 
Posty: 3950
Od: Pt cze 25, 2004 20:55

Post » Wto gru 07, 2004 9:43

Iśka pisze:
Gacusiowa Mama pisze:
Iśka pisze:Dopiero się ocknęłam,że na forum jest abisyńczyk rodzynek, jedynaczek.To ja tu częściej teraz będę zaglądała.


EXCUSE ME, a Cypek to co? PIES?


Gacusiowa Mamusiu, ja jeszcze błądzę....A Twojego Cypka naprawdę widzę po raz pierwszy.


Cypek cuuuudny jest straszliwie :D

Moja mama przeszła z fazy Moje koteczki kochane ! Jakie wy śliczne jesteście! do fazy Idź stąd w cholerę, bo Cię uduszę ! :twisted:

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości

cron