Tymczasowe przedszkole u Janosi

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob sty 17, 2009 15:21

Rezydentki reagują z zainteresowaniem, ale tylko na widok, nie na dotyk, bo dotykowo jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu się dopiero spotkają.. maluchy zaś ofukały rezydentki - znaczy się miłość przyjdzie po ślubie :twisted:
Bubu ['], Kajtek ['], Sylwester ['], Toffie ['], Mohito ['], Kawior [']
Rambo ['], Rambo II ['], Sara ['], Max ['], Yogurt [']

To prawie 4 dekady bezwarunkowej miłości.

Janosia

 
Posty: 629
Od: Czw maja 08, 2008 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 18, 2009 17:26

Co do iwermektyny, to nasz dr mówił, ze to trucizna która zabija wszystkie robale i pasozyty wraz z kotem
Hugo własnie dostał iwermektynę w zastrzyku - jakąś mikrodawkę - bo to frontline nie dał rady wszołom, a kocio rozdrapywał się od kości.
Ropiało, bolało i zdydowalam sie na to ryzyko.
Dr przekonał mnie mówiąc że to dokładnie takie dawki jakie kot powinien wytrzymac, a jak nie usuniemy wszołów, to on dostanie jakiegoś zakażenia.

Nie słyszałam o czyszczeniu uszu iwermektyna i byłabym ostrozna.
Świerzb można po prostu wyczyścić, ale trwa to trochę. Patyczkami do czyszczenia uszu i olejem z pestek dyni. Czyścić, az do wyjęcia wszystkich brudów i tak codziennie.
Zajmuje to dużo czasu, ale ...
jest bezpieczne.
ObrazekAnda i koty Obrazek

Anda

 
Posty: 10081
Od: Pon lut 02, 2004 14:46
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon sty 19, 2009 3:23

Aniu, tylko że u nas tego świerzba na wierzchu nie ma :( Przy badaniu widać że głębiej siedzi.. Nie wsadzę kotu tak głęboko patyka do ucha nie mam uprawnień :? Prędzej się zsikam ze strachu że mu to maciupkie śliczniutkie uszko uszkodzę.. Gdzie ja kupię olej z pestek dyni? Bo to przynajmniej mogę zakroplić i rozmasować żeby nie gmerać w uchu bez wykształcenia? ;)

We wtorek poproszę pana doktora żeby już tego dzieciakom nie aplikował - chociaż on to nanosił na patyczku i było tego niewiele, skoro to taki syf że może zabić, to ja noł senk ju :(
Bubu ['], Kajtek ['], Sylwester ['], Toffie ['], Mohito ['], Kawior [']
Rambo ['], Rambo II ['], Sara ['], Max ['], Yogurt [']

To prawie 4 dekady bezwarunkowej miłości.

Janosia

 
Posty: 629
Od: Czw maja 08, 2008 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 19, 2009 9:36

JoannaN tak radzi co do świerzba:
Sposób na świerzba:
Oliwą z oliwek - pół szklanki zalać 4 ząbki czosnku ( jak małe to 5 lub 6) odstawić min. na noc , odcedzić i czyścić tym uszy. Po takim oczyszczeniu zakraplam jeszcze kropelkę, dwie do ucha oleju z pestek dyni żeby te pajączki udusić. Olej drogi, więc można na koniec czyszczenia zakroplić tą samą oliwą. Czyścić codziennie... Nie stosuję parafiny jak radzą lekarze bo wolę, żeby kot myjąc się zlizywał oliwę niż parafinę.


Janosiu, czyszczenie uszu nie jest straszne - poproś weta, żeby Ci pokazał, jak głęboko można włożyć patyczek - spokojnie można to robić samemu. Ten świerzb jednak się lepiej leczy, jak się go co 2-3 dzień wygarnie patykiem. A i umiejętność czyszczenia jest przydatna :wink:
Salsa Nexus*PL & Calisi Salicat*PL
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=158088
Stefan [*]
Henia [*]

oleska222

 
Posty: 2739
Od: Pon cze 09, 2008 14:20

Post » Śro sty 21, 2009 20:00

Muszę się podzielić..
Dziś zrobiłam dzieciakom allegro - "tak sobie, żeby sprawdzić"... :( Dzwoniła już jedna pani z zapytaniem... a ja? Niby zachwalam, niby chcę oddać bo wiem że moga mieć dużych na wyłączność.. a nie chcę i tyle.. :crying:
Bubu ['], Kajtek ['], Sylwester ['], Toffie ['], Mohito ['], Kawior [']
Rambo ['], Rambo II ['], Sara ['], Max ['], Yogurt [']

To prawie 4 dekady bezwarunkowej miłości.

Janosia

 
Posty: 629
Od: Czw maja 08, 2008 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 21, 2009 21:15

Janosia pisze:Muszę się podzielić..
Dziś zrobiłam dzieciakom allegro - "tak sobie, żeby sprawdzić"... :( Dzwoniła już jedna pani z zapytaniem... a ja? Niby zachwalam, niby chcę oddać bo wiem że moga mieć dużych na wyłączność.. a nie chcę i tyle.. :crying:


:crying:
Janosiu, twarda bądź! :wink:
Może pomyśl tak: jak znajdę tym maluchom wspaniałe domki, to będę mogła pomóc innym biedom, które być może od nikogo innego nie dostałyby takiej szansy.

Robisz wspaniałą rzecz Janosiu i trzymam za Ciebie kciuki :!: Bo kotki sobie poradzą i na pewno okręcą przyszłych właścicieli wokół palca - jak to kotki :twisted:
Salsa Nexus*PL & Calisi Salicat*PL
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=158088
Stefan [*]
Henia [*]

oleska222

 
Posty: 2739
Od: Pon cze 09, 2008 14:20

Post » Śro sty 21, 2009 21:16

Janosia pisze:Muszę się podzielić..
Dziś zrobiłam dzieciakom allegro - "tak sobie, żeby sprawdzić"... :( Dzwoniła już jedna pani z zapytaniem... a ja? Niby zachwalam, niby chcę oddać bo wiem że moga mieć dużych na wyłączność.. a nie chcę i tyle.. :crying:


Uroki tymczasu :? .... Obrazek
ObrazekObrazek

amyszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 24121
Od: Czw mar 22, 2007 14:26
Lokalizacja: Bolesławiec Śl.

Post » Śro sty 21, 2009 21:33

:( Już się pytali o Latte, Nugata i o "nieważne jaki kolor byleby był kochany" czyli o każdego z nich.. A to są moje dzieci :( Moje myziaki kochane które na mój widok uruchamiają motorki i pakują mi się całą czwórką na kolana..

Nie wiecie kto tu w warszawie mógłby mi pomóc, żebym nie wychodziła z każdego potencjalnego domku z kotem w rękach nazad do domu?

Bo ja jeszcze nic nie ustaliłam z nikim, a już siedze i wyje :(
Bubu ['], Kajtek ['], Sylwester ['], Toffie ['], Mohito ['], Kawior [']
Rambo ['], Rambo II ['], Sara ['], Max ['], Yogurt [']

To prawie 4 dekady bezwarunkowej miłości.

Janosia

 
Posty: 629
Od: Czw maja 08, 2008 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 21, 2009 21:51

:( może jakiś forumowicz doświadczony w sprawdzaniu domów do adopcji mógłby Ci pomóc? Pewnie łatwiej byłoby oddać do jakiegoś znajomego domku, żeby móc czasem pogłaskać. Oddawanie takich maleństwa musi być bardzo ciężkie, ale wiosna idzie, przedszkole długo puste nie będzie stało ;)

... zaczynam wiedzieć o co chodzi w tym wszystkim ... popłakałam się dziś jak Mechaty zwinął się w kłębuszek na moich kolanach :(
Obrazek

15pietro

 
Posty: 2379
Od: Śro kwi 23, 2008 20:51
Lokalizacja: NYC

Post » Śro sty 21, 2009 22:31

Umówiłam się z jedną parą na wizytę u mnie bo mają remont w domu i chcą wziąć małego Nugata po zakończeniu remontu. Kobitka się tak cieszyła jak usłyszała że kotek jest wolny i że mogę go im przetrzymać że czuje że będzie to dobry wybór..

Bez łez nie obędzie się. Bo Nugat to "niedobrasek" w porównaniu z resztą przedszkola (najmniej nakolankowy, taka samonakręcająca się maszynka do zabawy z myszką lub innym kotkiem) i już układałam sobie scenariusz wspólnego życia z nim..
Kciuki na sobotę za domek poproszę bo fak że jest umowa adopcyjna państwa nie przeraził i będziemy o tym dyskutować..
Bubu ['], Kajtek ['], Sylwester ['], Toffie ['], Mohito ['], Kawior [']
Rambo ['], Rambo II ['], Sara ['], Max ['], Yogurt [']

To prawie 4 dekady bezwarunkowej miłości.

Janosia

 
Posty: 629
Od: Czw maja 08, 2008 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 22, 2009 8:29

Trzymam kciuki za udane adopcje maluchów :ok:
i za Ciebie Janosiu, żebyś jakoś sobie z rozstaniem poradziła :wink:

ina11

 
Posty: 858
Od: Pon sty 29, 2007 2:29
Lokalizacja: ok.Warszawy

Post » Czw sty 22, 2009 9:15

ina11 pisze:Trzymam kciuki za udane adopcje maluchów :ok:
i za Ciebie Janosiu, żebyś jakoś sobie z rozstaniem poradziła :wink:


:ok: :ok: :ok:
Salsa Nexus*PL & Calisi Salicat*PL
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=158088
Stefan [*]
Henia [*]

oleska222

 
Posty: 2739
Od: Pon cze 09, 2008 14:20

Post » Czw sty 22, 2009 11:27

Nie-dziękuję wam kochane cioteczki za to wsparcie.. :oops:
Bubu ['], Kajtek ['], Sylwester ['], Toffie ['], Mohito ['], Kawior [']
Rambo ['], Rambo II ['], Sara ['], Max ['], Yogurt [']

To prawie 4 dekady bezwarunkowej miłości.

Janosia

 
Posty: 629
Od: Czw maja 08, 2008 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 26, 2009 10:14

Raportuję, choć nie z bólem serca..

Karmel i Nugat - idą za tydzień jako rodzeństwo do miłej pary z Warszawy
Latte - ma swoich dużych w Ursusie (już szukałam wczoraj odruchowo 4ego kota przy misce :()
Cookie - albo się zaaklimatyzuje u przyjaciela mojego Kuby albo zostaje w rodzinie i moje zazdrośnice będą musiały to udźwignąć..
Jednym słowem trzymajcie kciuki za nowe domki dzieciaków, bo mamy przeczucie że lepszych Dużych nie mogliśmy wybrać..

Bez łez i "choć zawracamy do domu, nie wieźmy jej im" ;) się nie obyło...
Bubu ['], Kajtek ['], Sylwester ['], Toffie ['], Mohito ['], Kawior [']
Rambo ['], Rambo II ['], Sara ['], Max ['], Yogurt [']

To prawie 4 dekady bezwarunkowej miłości.

Janosia

 
Posty: 629
Od: Czw maja 08, 2008 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 27, 2009 1:49

Super :D
Latte już w swoim domku :D
Nie martw się Janosiu, na pewno wszystko będzie dobrze. Koty znoszą takie przeprowadzki o wiele lepiej, niż nam się wydaje :wink:

No to czekamy na wieści z nowego domku Latte.


Widziałam dzisiaj tą reklamę Twix'a w telewizji: Karmel, Ciastko, Czekkolaaadaa :!: i od razu pomyślałam o Twoich kotkach :lol:
Salsa Nexus*PL & Calisi Salicat*PL
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=158088
Stefan [*]
Henia [*]

oleska222

 
Posty: 2739
Od: Pon cze 09, 2008 14:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości