Rybnik - szpitalniaki 5 małych glutków szuka DT/DS s52

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 27, 2006 22:49

badanie kalu pod katem pierwotniakow !
i leczenie objawowe - ja bym bardziej szla w kierunku intestinala niz convalescence
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 27, 2006 22:52

convalescence ale instant, saszetki mala za nic nie tknie, one na razie jeszcze wola plynne jedzonko
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Czw lip 27, 2006 22:56

to kal badac - tak czy inaczej
nawet z jednodniowym sprobowac, u Kondi, Oti i Ziuka wyszly w jednodniodniowej probce liczne oocysty
w Kraku w ZHW 10 zl badanie - a swiadomosc istotna bardzo jak wyjda - co do leczenia
jak rozumiemiem panleukopenia wykluczona ?
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 27, 2006 23:47

Bluerat, z biegunką u Uszatka walczyłam pół roku.
Po antybiotykach na dwa tygodnie było dobrze, potem wszystko wracało.
Badałam na pasożyty, na pierwotniaki.
Długo nie mogliśmy wytłuc glist, Uszatek był odrobaczany różnymi środkami chyba z 5 razy :roll:.
Byłam załamana. W grudniu, po kolejnym odrobaczaniu o mało nie umarł (objawy jak u Krakersa), robaków w badaniach nie było, wtedy lekiem wspomagającym był Ulgastran, a z Uniaczka po prostu lało się, szedł i zostawiał za sobą kupkowy ślad.
Moja mama wymyśliła mocną herbatę, byłam nastawiona sceptycznie, ale po konsultacji z naszą doktor podałam - kupy bardzo szybko się unormowały, do tego za radą Beliowen dołożyłam Enterol.
Od tego czasu minęło pół roku, Unio nie ma kłopotów.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18683
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lip 28, 2006 0:47

hej dziewczyny podziwiam was ze z kazda choroba kociska umiecie sobie jakos poradzic
ja z kazdym glupstwem zaraz lece do weta bo nie potrafie zdiagnozowac
pozdrawiam :)
KOT JEST DOMOWY NA TYLE NA ILE MU TO ODPOWIADA
Obrazek
SPRZĄTAM I WYPRZEDAJE
Kupię stare widokówki Katowic

bettysolo

 
Posty: 7951
Od: Wto kwi 25, 2006 21:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt lip 28, 2006 8:04

bettysolo pisze:hej dziewczyny podziwiam was ze z kazda choroba kociska umiecie sobie jakos poradzic
ja z kazdym glupstwem zaraz lece do weta bo nie potrafie zdiagnozowac
pozdrawiam :)


Bettysolo, Bluerat jest wetem :), a mój Unio też był cały czas pod czujną opieką weta :).
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18683
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lip 28, 2006 8:06

bettysolo pisze:hej dziewczyny podziwiam was ze z kazda choroba kociska umiecie sobie jakos poradzic
ja z kazdym glupstwem zaraz lece do weta bo nie potrafie zdiagnozowac
pozdrawiam :)

zawsze i z kazdym glupstwem lecimy do weta

zreszta bluerat jest wetem :wink:

tu mozemy sie wymienic doswiadczeniem i sugerowac kierunki diagnostyki
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 28, 2006 8:22

panleukopenioa wykluczona tylko "na czuja", bo mija juz 18 dni od pierwszej wizyty Krakersa, i 2 z 3 kociat sa ok lub prawie ok a widzialam juz co potrafi zrobic p z kotem i w jakim czasie.
Po tym co wyszlo z Igorka widac, ze zarobaczone strasznie.
Jestem wetem rok po studiach, caly czas sie ucze i czemu nie mialabym skorzystac z rad doswiadczonych kociarzy ? :oops: :roll:
Nie chce malej faszerowac dlugo antybiotykami, ale z biegunka tez jej nie zostawie, bo bidulka chuda straszliwie, a odbyt podrazniony ze moze sie nawet wynicowac :(
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Pt lip 28, 2006 8:37

Ktoś kiedyś pisał o białczanie taniny jako świetnym środku na powstrzymanie biegunki, ale nie mogę odszukać tego wątku :oops:
Ale to by sie chyba zgadzało z herbatą stosowaną przez mamę ariel - w herbacie też jest tanina, prawda? Czy mi się coś pomieszało?
Obrazek
Obrazek Obrazek

nikagda

 
Posty: 14308
Od: Śro gru 15, 2004 13:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt lip 28, 2006 8:55

nikagda pisze:Ktoś kiedyś pisał o białczanie taniny jako świetnym środku na powstrzymanie biegunki, ale nie mogę odszukać tego wątku :oops:
Ale to by sie chyba zgadzało z herbatą stosowaną przez mamę ariel - w herbacie też jest tanina, prawda? Czy mi się coś pomieszało?


Prawda, w herbacie jest tanina. Jul-kot pisał o białczanie taniny, ale też nie pamiętam, w jakim wątku.


Bluerat, mnie się bardzo podoba, że korzystasz z naszych doświadczeń, jesteś otwarta :D.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18683
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lip 28, 2006 9:32

Znalazłam przez Google:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=38356&postdays=0&postorder=asc&start=15

Drugi post od dołu.

Czy link się dobrze wkleił?

Edit: Tutaj o białczanie taniny pisze jeszcze Beliowen
http://www.forum.miau.pl/viewtopic.php?p=1635180&sid=38af0536ebb68a784e3bcd4e2ed97769
Obrazek
Obrazek Obrazek

nikagda

 
Posty: 14308
Od: Śro gru 15, 2004 13:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Sob lip 29, 2006 16:06

teraz juz wiem ze w rzie niepewnosci moge sie do Was
ariel pisze:
bettysolo pisze:hej dziewczyny podziwiam was ze z kazda choroba kociska umiecie sobie jakos poradzic
ja z kazdym glupstwem zaraz lece do weta bo nie potrafie zdiagnozowac
pozdrawiam :)


Bettysolo, Bluerat jest wetem :), a mój Unio też był cały czas pod czujną opieką weta :).


No i wszystko stało sie jasne :) teraz juz wiem ze w razie jakis niepewnosci moge sie do Was zwrócic po rade :wink:
KOT JEST DOMOWY NA TYLE NA ILE MU TO ODPOWIADA
Obrazek
SPRZĄTAM I WYPRZEDAJE
Kupię stare widokówki Katowic

bettysolo

 
Posty: 7951
Od: Wto kwi 25, 2006 21:43
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie lip 30, 2006 21:18

A smecta? Probowalas?

nongie

 
Posty: 2164
Od: Nie wrz 26, 2004 14:39

Post » Nie lip 30, 2006 21:28

Kaska pisze:badanie kalu pod katem pierwotniakow !


Tak właśnie - Kaska ma rację. Tyle, że badanie musi być ogólne po prostu. Nie tylko pierwotniaki wchodzą w grę. I nie ma co z tym zwlekać ani dnia.
Jeśli to pierwotniaki to jest raczej niewiele środków, które mogą je zwalczyć.
I każdy dzień leczenia "na oko" nipotrzebnie tylko kota osłabia.

A co do panleuko. to sama biegunka rzadko kiedy oznacza tę chorobę przecież i ten opis za nic w świecie nie pasuje do panleukopenii. Gdyby to panleukopenia wywoływała te biegunki to te kocięta już by nie żyły... Nie ma co wszędzie gdzie jest biegunka szukać wirusówki.

janykiel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2457
Od: Wto lip 05, 2005 19:54
Lokalizacja: miejscowy od 2002: ex Gandalf Jarka, ex janykiel3, ex ascalithion:P, ex Jose AB

Post » Nie lip 30, 2006 21:33

Bez względu na to, co biegunkę wywołuje, warto im podawać dwa razy dziennie Enteroferment albo inny lek uzupełniajacy florę bakteryjną :)
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], MichaelBoaky i 165 gości