Clostridium Difficile u kotka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 10, 2024 11:51 Clostridium Difficile u kotka

Dzień dobry,
U mojej kotki zdiagnozowane zostało zakażenie bakterią Clostridium Difficile. Objawia się to przewlekłą biegunką. Od czterech miesięcy kotka załatwia się po 6-8 razy dziennie i ma straszną biegunkę :(
Lekarz weterynarz przepisał antybiotyk Metronidazol, który początkowo trochę pomógł i biegunka się zmniejszyła, ale potem przestał działać....
Mam pytanie czy ktoś miał podobny przypadek, czy to się da wyleczyć? Weterynarz rozkłada ręce, a kotka jest udręczona nieustanną biegunką i jak tylko coś zje, to po chwili biegnie do kuwety :(
Nie wiem co robić... jak jej pomóc...
Byłam u innych weterynarzy ale chyba źle trafiam, bo nawet nie mieli wcześniej takiego przypadku i też nic sensownego nie doradzają.
Beata

Bbeata

 
Posty: 1
Od: Sob kwi 27, 2024 19:56

Post » Pt maja 10, 2024 16:40 Re: Clostridium Difficile u kotka

Moja kicia miala na to badanie w ktorym wyszlo ze ma rozrost tego dziadostwa. Do badania popchnela mnie informacja na forum, ze Clostridium moze byc przyczyna umazanego tylka po qpie(sama qpa byla okej). Brala jakis inny lek, ale nie pamietam jaki i to bardzo dlugo. Chyba miala przepisane na miesiac, ale juz po 3 tyg odmawiala przyjmowania, wiec po konsultacji z lekarzem zaprzestalam pkdawania. Qpa okej, wyniki okej do teraz. Ale nadal wychodzi ibd a rok temu zapalenie dwunastnicy miala.

ttiot

 
Posty: 45
Od: Pt lut 18, 2022 14:07

Post » Pt maja 10, 2024 19:07 Re: Clostridium Difficile u kotka

A wykonano antybiogram? Trzeba sprawdzić, na co to Clostridium jest wrazliwe. Poza tym ta laseczka wytwarza przetrwalniki, dlatego jest trudna do wyleczenia.
Warto tez zrobić testy na toksyny wytwarzane przez C. difficile.
https://www.synevo.pl/clostridium-diffi ... yny-a-i-b/
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61008
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 17, 2024 19:58 Re: Clostridium Difficile u kotka

Moja kotka miała tylko chyba perfingens, też długo brała zastrzyki, stosowałam chyba wszystko dostępne bez recepty. Bałam się metronidazolu bo ona ma koci koronawirus i nie wiedziałam czy jej się nie zmutuje i nie dostanie zapalenia otrzewnej FIP. Nie było innego wyjścia i dostawała metronidazol przez dwa tygodnie tylko w mniejszej dawce i pomogło tylko w ostatni dzień po podaniu tabletki zwracała, jak narazie jest dobrze (odpukać), czasem ją przeczyści ale może to jak za dużo zje bo jest łakoma, podaje fortiflorę i pomaga.

ruda_maupa

 
Posty: 28
Od: Pt sty 13, 2023 23:37




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], mb i 205 gości